ما می دانیم که تمرین های بدنیِ خوب، بدن ما را فعال و سالم نگه می دارد . به همین ترتیب تمرین های ذهنی مناسب، ذهن ما را فعال می کند و برای حالت و شکل پذیری فکر ما بسیار مناسب است. با توجه به اینکه مغز ما فعالیت های ما رو کنترل می کند از این رو حیاتی ترین قسمت وجود ماست. بنابراین لازم است که آن را قدرتمند و سلامت نگاه داریم. برای این منظور از چالش های جدید استقبال کنید و ذهن تان را در موقعیت هایی قرار دهید که دائما ورزیده تر شود.

بازی های فکری، باشگاه سلامت ذهن ما هستند و قدرت حافظه را بهبود می بخشند.

بازی های فکری حتی برای بزرگسالان بسیار جذاب هستند و می توانند ما را تا ساعت ها مشغول کنند. در واقع یکی از بهترین اَشکال ممکن برای برپایی دورهمی ها، بازی های فکری هستند. و می توان ارتباطات خانوادگی و نشست های فامیلی را همراه این بازی ها با تنوع و نشاط بیشتر برقرار کرد

مهم ترین فایده ای که بازی های فکری می توانند به شخصی ارزانی کنند احساس خوشحالی و خوشبختی است.

بازی های فکری در افزایش روحیه بسیار موثر هستند. افراد جامعه  در عصر حاضر تمایل دارند تا زمانی را به داشتن احساس آرامش اختصاص دهند. در همین راستا سامانه آموزشی بیستا در سرفصل بیستافان با طراحی بازی ها و سرگرمی های بازیتامین 3 ، آموزش و انجام بازی های گروه سنی آزاد مانند بازی‌های ( معمایی – فکری میدانی – اتاق فرار – نقش آفرینی ) را در دستور کار خود قرار داده تا در رقم زدن لحظه های ناب خانوادگی و گروه‌های همسالان نقش موثری ایفا کرده باشد.